Alytaus gaisrą gesinę Prienų PGT ugniagesiai savo pareigą atliko profesionaliai

IMGP6674

Jonas Kavaliauskas

Spalio 15 dieną į pamainą atėję Prienų PGT ugniagesiai spalio 16 d. ryte (5 val. 12 min.) jau važiavo į Alytų gesinti gaisro padangų perdirbimo įmonėje. Pasak Prienų PGT viršininko Gintauto Baltrimo, tą naktį į Alytų nuvyko dviejų ugniagesių komanda su „Zil” automobiliu. Vyrai dirbo su lafetiniais vandens švirkštais. Per 1 sek. į gaisravietę buvo paduodama po 40 litrų vandens.

Anot G. Baltrimo, ugniagesiai į gaisro vietą nuvyko su pilna ekipiruote: specialiais kostiumais, uždaro tipo oro aparatais „Drageti” ir visu komplektu oro balionų su slėgtu oru. Buvo priimtas sprendimas, jog vyrai dirbs po 12 val. ir bus keičiami. Kartu su kita pamaina į Alytų buvo gabenamas kuras „Zil“ automobiliu. Nuo spalio 16 d. iki 20 d. Alytaus gaisrą gesino 18 Prienų PGT ugniagesių. Ir tik pirmiesiems vyrams reikėjo atlaikyti kovą su ugnimi antrą 12 val. pamainą.

ugniagesiai

Po 12 val. ugniagesiai grįždavo į Prienus ir tęsdavo savo pamainos budėjimą. Išmirkusi vandenyje spec. apranga iškart keliaudavo į džiovyklą. Spalio 19 d. buvo pastebėta, jog automobilio „Zil” siurblys gali neatlaikyti ir jo vietoje vandenį pumpavo „Kamaz” automobilio siurblys. „Zil” automobilis grįžo į bazę ir dabar grąžintas į rikiuotę.

Anot Prienų PGT viršininko, likimas buvo gailestingas, rimtų gaisrų mūsų krašte nebuvo ir vyrai po 12 valandų pragariško darbo galėjo atsikvėpti.

G. Baltrimas teigė, jog tarnybos ugniagesiai atliko savo darbą, sveikatos sutrikimais niekas nesiskundžia, bet visi norintys galės atlikti neeilinį sveikatos patikrinimą. Taip pat Prienų PGT viršininkas mano, kad ugniagesių darbą turi įvertinti departamento vadovybė, o jis pateikė prašymus dėl vienkartinių piniginių išmokų visiems 18 darbuotojų, dalyvavusių Alytaus gaisro gesinime.

Alytaus gaisro gesinimą kontroliavo Vilniaus PGT valdybos operacijų skyriaus specialistai, nes Alytaus PGT yra jų padalinys. Anot G. Baltrimo, pirmąją dieną Prienų PGT vyrų maitinimu buvo pasirūpinta tarnyboje, o vėliau maisto tiekimas buvo organizuotas vietoje. „Jokių problemų su maitinimu nebuvo”, – tikino G. Baltrimas.

„Gesinti gaisrą – tai mūsų kasdienybė, todėl vyrai visada pasiruošę ekstremalioms situacijoms”, – teigė Prienų PGT viršininkas.

ugniagesys-gelbetojas-63784150

Mūsų krašte būtinos permainos

Alytaus atvejis parodė, jog būtina stiprinti tarnybos pajėgumus ir gerinti darbo sąlygas. G. Baltrimas teigė, jog Prienų PGT aptarnaujamoje teritorijoje yra ir Birštono miestas, kurio komanda turi būti stiprinama. Deja, tam kol kas nėra sąlygų. Tiesa, yra idėja tarp Prienų ir Birštono miestų pastatyti naują šiuolaikinę PGT bazę, kuri žymiai pagerintų reagavimus ir užtikrintų saugumą miestuose bei visame krašte. Tam reikia visų suinteresuotų pusių sutarimo ir politinio sprendimo. Neabejojama, jog VPGT departamentas, Birštono ir Prienų rajono savivaldybių vadovai supras, kad toks sprendimas būtinas. O miestuose esančioms patalpoms bus tikrai surasti kiti savininkai ir tai dalinai padengs naujos bazės statybos kaštus. Birštono ir Prienų savivaldybių vadovai jau yra įrodę, jog esant reikalui sugeba susitarti, todėl šios strategijos klausimas turėtų sulaukti palaikymo.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti