Alytaus ekologinė nelaimė juntama ir už šio miesto bei rajono ribų (papildyta oro užterštumo tyrimo rezultatais)

Gelbėkit vaikus

72581221_2477109022367392_8135579721267150848_n

kvitrina.com

Kaip ir galima buvo tikėtis, Alytuje įvykusi nelaimė turi poveikį ne tik šio miesto ir rajono gyventojams bei įmonėms, bet ir artimiausiems kaimynams – Birštono ir Prienų rajono savivaldybėms. Pagal naujienų portalo kvitrina.com žinias, šie įvykiai jau kenkia Birštono kurorto įmonėms. Poilsiautojai iš kitų Lietuvos miestų atsisako rezervacijų. Tiesa, tai kol kas tik pavieniai atvejai, bet, jei ir toliau apie užterštumą būtent Birštono ir Prienų rajono savivaldybėse nebus jokios informacijos, situacija gali ir pablogėti. Abiejų savivaldybių internetinėse svetainėse įdėta tik bendra informacija, kaip reikia elgtis tokiais atvejais, bet duomenų apie realų užterštumą – nei žodelio.
Gaisro kvapai buvo juntami ir kai kuriuose Birštono ir Prienų mikrorajonuose.
Ši ekologinė nelaimė parodė, jog Lietuva tinkamai nepasiruošusi greitai sužinoti oro ir žemės užterštumo lygį, o tai reiškia, negali suteikti realios informacijos apie situaciją gyventojams.
Birštono ir Prienų rajono savivaldybių atsakingi už civilinę saugą specialistai naujienų portalui kvitrina.com teigė, jog jokios neigiamos informacijos dėl Alytaus nelaimės padarinių iš gyventojų neturi, išskyrus vienoje kitoje vietovėje jaučiamus vėjo atneštus degėsių kvapus.
Pasak specialistų, jie nuolat palaiko ryšį su Alytaus miesto atsakingais specialistais, kurie informuoja apie situaciją gaisravietėje. 

Kauno visuomenės sveikatos centro Prienų skyriaus vadovas Almiras Skiauteris naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog situacija Alytuje ir aplinkinėse vietovėse sudėtinga. Birštono ir Prienų rajono savivaldybių vietovės visgi yra nutolusios nuo židinio ir pasekmių nesijaučia. Tiesa, patvirtinti šių teiginių tyrimais negalima, nes visos jėgos mestos į Alytų.
Specialisto teigimu, sužinoti tikrąją padėtį tyrimais turi susirūpinti abiejų savivaldybių administracijos, bet, ar bus tai padaryta, jis nežino.

Prienų rajono savivaldybės administracijos  informacija apie Alytuje kilusio gaisro poveikį oro kokybei Prienuose, kurią pateikė Aplinkos apsaugos agentūra:

Spalio 18 d. ir 20 d. prie Prienų, o spalio 21 d. Balbieriškyje, buvo paimti oro mėginiai lakiųjų organinių junginių koncentracijai nustatyti. Įvertinus spalio 18 d. tyrimų rezultatus, mėginiuose nustatyti benzeno, stireno ir tolueno koncentracijos neviršijo teisės aktuose patvirtintų ribinių verčių:
benzeno pusės valandos koncentracija siekė 0,002 mg/m3 (arba 2 mikrogramai/m3). ES ir Lietuvos teisės aktuose šio teršalo koncentracijos vertinimui nustatyta metinė ribinė vertė – 5 mikrogramai/m3;
stireno koncentracija buvo lygi 0,003 mg/m3, ribinė vertė – 0,04 mg/m3 (neviršyta);
tolueno koncentracija buvo lygi 0,003 mg/m3, ribinė vertė – 0,6 mg/m3 (neviršyta).
Taip pat mėginyje aptikti 1,2,4-trimetilbenzeno, 1,3,5-trimetilbenzeno, etilbenzeno, m,p-ksilenų, o-ksileno, tačiau jų koncentracija buvo mažesnė už teršalo nustatymo ribą, t.y. labai maža.

Apie spalio 20 d. ir 21 d. tyrimų rezultatus informuosime vėliau, kai tik bus baigti atlikti tyrimai.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti