•  

     

     

     

     

Alvydas Vaicekauskas: „Jei nebūtų buvę tiesioginių merų rinkimų, buvau nusiteikęs juose nedalyvauti“

vaicekauskas

Vacys Staknys

Antrajai kadencijai iš eilės tiesiogiai Prienų krašto žmonių meru išrinktas Alvydas Vaicekauskas paatviravo, jog, jei nebūtų priimtas įstatymas dėl tiesioginių merų rinkimų, tai jis buvo nusiteikęs nedalyvauti rinkimuose.

Per 20 metų politikoje dalyvaujantis politikas matė ir karšto, ir šalto. Naktinė partnerių išdavystė, sudėtinga kadencija santykiuose su partijos bičiuliais, kova dėl lyderystės ir krašto žmonių pasitikėjimas. Taip trumpai galima apžvelgti politiko Alvydo Vaicekausko veiklą.

Alvydo Vaicekausko manymu, per šiuos 20 metų žmonių požiūris į rinkimus pasikeitė. Deja, rinkti vietinę valdžią ateina tik apie 50 % žmonių, turinčių teisę balsuoti, o tai reiškia, jog tie, kurie neateina, galėtų išrinkti visiškai kitos sudėties Tarybą. Bet užtat norinčiųjų tapti Tarybos narias padaugėjo. Aktyvesnis tapo ir jaunimas. Aišku, nelengva iškovoti vietą „po saule“, bet ateitis priklauso jaunimui.

meras alvydas

Meras įvertino sprendimą rengti tiesioginius merų rinkimus. Anot jo, tai laiku priimtas ir reikalingas sprendimas, kuris sustiprino savivaldą ir suteikė stabilumo visai Tarybos veiklai. Dabar nereikia nuolat žvilgčioti per petį, ar nepatenkinti Tarybos nariai nepradėjo interpeliacijos proceso. Savivaldybėje daug ūkinio darbo, ir žinojimas, jog nėra taip lengva nušalinti mero nuo pareigų, leidžia dirbti drąsiau. Tiesa, atsakomybė tapo didesnė, nes žmonės Tarybos sprendimus ir administracijos veiksmus tapatina su mero veiksmais.

Iš kitos pusės, anot Alvydo Vaicekausko, meras ne visagalis, sprendimus priima Taryba, todėl nuolat vyksta diskusijos su jos nariais, derinami veiksmai. Sprendimai, kurie gali nesulaukti daugumos palaikymo, į Tarybos posėdžio dienotvarkę tiesiog neįtraukiami. Pasak mero, pasiekti reikiamą kompromisą – tai savotiškas menas.

Tarybos pirmininkas įsitikinęs, jog kiekvienas jos narys, nepriklausomai nuo to, kokiai politinei jėgai priklauso, turi galimybę išsakyti savo nuomonę visais svarstomais klausimais, bet tai turi daryti iš anksto, o ne užsiiminėti politikavimu Tarybos posėdžio metu. Todėl, pasak Alvydo Vaicekausko, neretai posėdžiuose galima išgirsti jo griežtesnį pasisakymą ar repliką. Tarybos narys turi naudotis reglamento galimybėmis atsakingai, o ne tik dėl to, kad jį išgirstų visuomenė.

meras vaicekauskas

„Visada drąsinu opoziciją teikti pasiūlymus, bet laiku“, – tikino meras.
Anot jo, strateginiais klausimais jis visada kviečia į pokalbius ir opoziciją, nes būtinas platesnis pritarimas. Alvydas Vaicekauskas mano, jog valdančioji koalicija gali būti platesnė, ir visada kviečia Tarybos narius prisijungti. Jo manymu, tie valdančiajai koalicijai nepriklausantys Tarybos nariai, kurie jaučia atsakomybę už juos išrinkusius rinkėjus, suranda galimybių pateikti savo siūlymus ir jie būna įtraukti į sprendimų projektus.

Alvydas Vaicekauskas teigė, jog pastaruoju metu vizijos, kaip turi vystytis rajonas, pradeda pildytis. Darbai vyksta sėkmingiau, savivaldybės administracijos specialistai daugiau laiko skiria ateities projektams, o ne tik „gaisrų gesinimui“. Ir tai džiugina. Būsimų idėjų ir darbų planavimas prasideda nuo seniūnijų pasiūlymų, nes ne tada laikas rūpintis projektais kai paskelbtas kvietimas. Mero teigimu, labai svarbu sutvarkyti viešuosius pastatus. Tai ir darželiai „Gintarėlis“ bei  „Pasaka“, „Revuonos“ pagrindinė mokykla, Dėmesio sulauks ir dviračių bei pėsčiųjų takai. Šiuo metu vyksta projektavimo darbai tako, kuris turėtų sujungti erdvę prie Kęstučio paminklo su Beržyno parku prie Nemuno. Planuose – didesnis dėmesys ir seniūnijoms. Štai, Veiverių seniūnija turi didelį potencialą vystytis. Tai viena iš seniūnijų, kurioje gyventojų skaičius didėja. Mero įsitikinimu, Veiverių seniūnija turi potencialą pritraukti į savo teritoriją ir verslus.

Alvydas Vaicekauskas sakė, jog labai laukia pirmųjų daugiabučių namų statybų pabaigos. Jis tiki, kas verslininkai įgyvendins sumanytus projektus ir tai pasitarnaus miestui. Gyventojų padaugėjimas – tai ir galimybės smulkiajam ir vidutiniam verslui ateiti į Prienus. Savivaldybė daug dėmesio skiria infrastruktūros projektams, planuoja dviračių ir pėsčiųjų takų link Pociūnų ir buvusios Birštono turistinės bazės plėtrą.

Meras tiki, jog gamta ir nemažai istorinių vietų bus įdomūs turistams. Prienų krašte turizmas turi ateitį. Jau dabar atsiranda vis daugiau nuorodų į įvairius turistinius ir istorinius objektus, žmonės vertina pokyčius ir džiaugiasi permainomis. Smagu, jog organizuojama daug įvairių žygių ir žmonės gali susipažinti su mūsų kraštu ir jo grožiu. Alvydas Vaicekauskas mano, kad dėl karantino atidėta turizmo ir verslo informacinio centro veikla šiemet bus pradėta ir tada reikia tikėtis bendro vaizdo ir proveržio.

Meras apgailestavo, jog Vyriausybės neapsisprendimas dėl DOSAAF (SDAALR) turto neleidžia Pociūnuose įsikūrusiems aviacijos klubams vystytis, pritraukti investicijas. Nelogiška, kad verslas investuotų į valstybinį turtą ir negalėtų juo disponuoti. Prienų rajono savivaldybė pasirengusi padėti, bet iniciatyva turi būti iš verslo ir Pociūnuose įsikūrusių aviacijos bendruomenių.

Alvydas Vaicekauskas pripažįsta, jog ne visada buvo geri santykiai su artimiausiais kaimynais, bet šiuo metu, anot jo, situacija pasikeitė ir bendravimas su Birštono savivaldybe vyksta nuolat. Įgyvendinami bendri projektai, sujungti dviračių ir pėsčiųjų takai, dabar vyksta diskusijos dėl tako link buvusios turistinės bazės. Bendrai kovojama dėl kelio Kaunas-Prienai-Alytus rekonstrukcijos. Šią idėją palaiko net 6 savivaldybės. Prisidėjus Seimo nariams, reikia tikėtis, LAKD pažadai pradėti žemių paėmimo procesą bus įgyvendinti.

Meras pasisakė ir apie vandentvarkos projektus. Jo teigimu, tikrai nepavyks visiems gyventojams sudaryti sąlygas prisijungti prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų. Mažesni kaimai ir atokiau įsikūrę gyventojai turės įrengti individualius valymo įrenginius. Alvydas Vaicekauskas pabrėžė, jog mato bendrovėje „Prienų vandenys“ daug naujovių ir noro padėti žmonėms prisijungti prie centralizuotų vandentvarkos tinklų. Šiuo metu Prienuose ruošiamas vykdyti vienas procesas, kuris užtikrins ES reikalavimus dėl prisijungusių gyventojų skaičiaus prie nuotekų tinklų. Deja, meras pripažįsta, jog Prienų seniūnijos teritorijoje esančių sodų bendrijų gyventojai neturi galimybės jungtis prie centralizuotų nuotekų tinklų, nes tam įgyvendinti nėra finansinių išteklių. Visgi, savivaldybės vadovas pažadėjo, jog sodininkų bendrijų gyventojai nebus pamiršti ir bus ieškoma galimybių prisijungti jiems prie centralizuotų nuotekų tinklų. Savivaldybės administracija ruošia tvarką, pagal kurią, gyventojams prisidėjus prie projekto įgyvendinimo, jis bus vykdomas prioritetine tvarka.

Savivaldybės vadovas patikino, jog visos vizijos ir sumanymai negali būti įgyvendinti be sėkmingo savivaldybės administracijos darbuotojų darbo. Pasak mero, dabar susiklostė palanki situacija, nes visi administracijos skyriai turi darbščius vadovus, kurie puikiai atlieka savo funkcijas. Alvydas Vaicekauskas teigiamai atsiliepė ir apie biudžetinių įstaigų vadovų darbą. Anot jo, pandemija ir karantinas parodė, jog įstaigų vadovai moka greitai persiorientuoti ir atlikti jiems pavestas funkcijas, nors iššūkių buvo daug ir rimtų.  Alvydas Vaicekauskas davė suprasti, jog jam vadovai, kurie sėdi, kad gautų tik atlyginimą, nepriimtini.

Mero manymu, visada galima padaryti geriau, bet visų institucijų veiksmai, kovojant su pandemija, buvo herojiški. Tiesa, reikia pripažinti, jog nebuvo pasiruošę tokiems įvykiams, todėl dabar požiūris į Civilinę saugą pasikeis iš esmės. Apsaugos priemonių atsargų klausimas bus išspręstas, ir ne popieriuje, o realiai. Savivaldybės vadovas teigė, jog rajono atsakingos sveikatos įstaigos vakcinacijos procesą gali vykdyti sparčiau, bet vakcinų tiekimas per lėtas.

Meras pasisakė ir apie rajono meno ir muzikos mokyklų tinklo ateitį. Jis įsitikinęs ir mano, kad jo siūlymą sujungti visas tris mokyklas į vieną administracinį vienetą palaikys Tarybos nariai ir meno bendruomenė. Pasak savivaldybės vadovo, sujungus šias įstaigas faktinė veikla nepasikeis, o pats centralizavimas bus į naudą. Apribojimų dėl vaikų priėmimo tikrai nebus.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ruošia savivaldybėms rekomendacijas dėl švietimo įstaigų tinklo optimizacijos. Yra tikslas sudėlioti mokyklų tinklą taip, kad įstaigose nebūtų jungtinių klasių. Prienų rajono savivaldybėje ruošiamas pertvarkos planas, vyksta diskusijos. Meras negalėjo pasakyti, kaip gali keistis mokyklų tinklas rajone, bet teigė, jog gali būti permainų. Jo manymu, kelios mokyklos gali būti sujungtos į vieną administracinį vienetą, gal bus priimti kiti sprendimai. Iki kovo pabaigos pertvarkos planas turi būti paruoštas. Alvydas Vaicekauskas pažadėjo, jog seniūnijų centruose tikrai išliks pradinio ugdymo mokyklos.

Pokalbio pabaigoje Alvydas Vaicekauskas pasakė, jog praeiti metai Savivaldybės administracijai buvo geri, net pavyko sukaupti lėšų, kurios buvo perkeltos į šiuos metus. Meras pabrėžė, jog tokia situacija susiklostė dėl verslo, kuris stabiliai mokėjo mokesčius, nežiūrint į karantino sąlygas.

Taip pat skaitykite

3 komentarai

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti