Aktyvūs Jiezno bibliotekos skaitytojai 1950-1962 m. (I)

Gelbėkit vaikus

Direktorė ADA BIČKAUSKIENĖ

Šio  penktadienio, lapkričio 7 d., laikraščio numeryje susipažinsite su Jiezno bibliotekos plėtra ketvirtosios Jiezno krašto savivaldybės laikotarpyje. Energingas Jiezno rajono vystymasis, atsiribojimas nuo stalinizmo, kad ir nevisiškas grįžimas prie tautinės kultūros ištakų, suformavo daugybę atsidavusių mūsų kraštui darbštuolių aktyvistų, atsidavusių žmonių. Jie buvo savo darbo profesionalai ir aktyvūs piliečiai, aktyvūs Jiezno bibliotekos skaitytojai. Tai ilgametė (1954-1969) Jiezno vidurinės mokyklos direktorė Ada Bičkauskienė,

VAISTININKAS  H .Paprockis

ilgametis vaistinės vedėjas Henrikas Paprockis, ilgametis Jiezno ryšių kontoros (punkto) vedėjo pavaduotojas Stasys Sikorskis.

S.SIKORSKIS

Šie žmonės dar buvo įvairių pagal darbą Jiezno DŽDT Vykdomojo komiteto nuolatinių komisijų nariai. Jie jau išėję Anapilin, bet amžinai neatsiejami nuo Jiezno istorijos, garbės tradicijų. Jų nuotraukas suradome tuometiniame krašto savaitraštyje „Lenino keliu“.

Manome, kad į Jiezno seniūniją, į Jiezno biblioteką, lapkričio 8-ąją atvyks ne vienas žmogus su prisiminimais apie šiuos žmones ir jų nuotraukomis.

 

Istorikas Vytautas Kuzmickas

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti