Adventur 2019. Pažink savo kraštą ir nešk Pasauliui žinią, kuo mes esame unikalūs!

IMGP7491

Vilija Čiapaitė

Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR 2019 kvietė sužinoti, atrasti ir pajausti kelionių džiaugsmą bei pildyti savo patirčių kolekcijas. Čia buvo laukiami visi, besidomintys naujomis turizmo galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, norintys susiplanuoti įdomiausias keliones, aktyvaus laisvalaikio entuziastai, ieškantys naujų idėjų bei maršrutų.

IMGP7532

Beje, šių metų parodos tema – POTYRIŲ TURIZMAS

Šiandieninis keliautojas tradicinius traukos objektus, poilsio formas keitė į autentiškus maršrutus ir įsigijo ne turizmo produktą, o unikalią, emocinę patirtį. Kokią turizmo patirčių įvairovę keliautojams šiandien siūlo Lietuva? Kaip evoliucionuoja potyrio kelionių elementai globalioje rinkoje, kaip kuriama motyvacija keliauti? Apie visa tai buvo diskutuojama ADVENTUR 2019 renginiuose ir dalyvių stenduose.

Tad trumpai noriu papasakoti apie mūsų krašto stendus, kuriuos aplankiau.

IMGP7809

Birštonas

Birštonas unikalus tuo, kad įsikūręs šalia Nemuno ir apjuostas jo kaspinu. Čia, rodos, tokioje mažoje ramybės salelėje galima atrasti tai, kas ypač svarbu garsų ir technologijų pilname gyvenime.

Birštono TIC surengė diskusijas, kur buvo pasakojama apie tik Birštonui būdingas pramogas, kurias gali pasirinkti atvykusieji. Pasak TIC vadovės, Birštone galima atrasti pramogų ant žemės, vandens, ore. Ir tai tikra tiesa. Buvo pašmaikštauta, jog nėra kol kas pramogų po žeme ir, pasak vadovės, ką gali žinoti, gal kada nors Birštonas galės pasiūlyti ir tai.

Sanatorijos siūlė atvykti į Birštoną.

IMGP7571

Lietuvoje ir už jos ribų žinoma sanatorija „Versmė”, kur atstovai siūlė reabilitacijos paslaugas. Beje, daugelio išbandyta procedūra „Šrekas” daugeliui asocijuojasi su puikiais potyriais, o mineralinio vandens baseinas ypač žavi ne vieną. Brandus darbuotojų kolektyvas užsirekomendavęs labai gerai ir kaskart laukia žmonių, kuriems reikalingos paslaugos pooperaciniu ir sveikatinimosi laikotarpiu.

Sanatorija „Tulpė“ taip pat apsilankyti ir išbandyti puikias procedūras, būdingas tik šiai sanatorijai. O restauruotas korpusas „Baltoji Vila“ žymus tuo, jog iš koncentracijos stovyklos grįžęs rašytojas, teatrologas, profesorius Balys Sruoga čia gyveno ir gydėsi.

IMGP7842

„Vytauto SPA“, visai neseniai atvėręs duris, taip pat siūlė tai, kas pritraukia nemažai norinčių pailsėti, pajusti naujus potyrius. Elektromobilis, stovintis prie pat įėjimo sulaukė ne vieno smalsuolio, davusio žodį, jog vyks į Birštoną ir juo pakeliaus po kurortą.

IMGP7853

„Royal Spa Residence“ kvietė atvykti darbostogų. Čia puikiai paruošti gyvenamieji kambariai, puikios procedūros, leidžiančios ne tik dirbti, bet ir puikiai pailsėti, pasinaudoti autoriniais, rytietiškais, viso kūno masažais. Malonu, jog čia laukiamos šeimos ir su vaikais, kuriems siūlomos specialios procedūros.

„Čiulba ulba“ pramogų ir laisvalaikio organizatoriai siūlė surengti šeimos, draugų ar darbo kolektyvo išvykas, linksmai ir įsimintinai praleisti laiką. O tai ypač svarbu jaunoms šeimoms ir net vyresnio amžiaus žmonėms.

IMGP7759

Viešbutis „Audenis”, kuris įsikūręs gražioje vietoje – netoli parko, miesto centro, siūlė ramų ir jaukų poilsį. Čia pirmame viešbučio aukšte esančioje kavinėje su židiniu galima pavalgyti ir maloniai praleisti laiką ne tik užsukus, bet ir apsigyvenus. Ramybė garantuota!

Oreivių klubas „Audenis” siūlė skrydžius karšto oro balionais. Tai išskirtinė pramoga, kurią verta išbandyti bent vieną kartą gyvenime! Čia pat buvo galima sutikti ir oro balionų asą Žydrūną Kazlauską, kuris žinomas ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio oreiviams.

IMGP7502

„Eglės” sanatorija turėjo atskirą stendą. Čia smalsuolių sulaukė atskiros procedūrų išbandymo erdvės. Kaip žinia, ši sanatorija yra ne tik Birštone, bet ir Druskininkuose.

IMGP7496

Dar daugiau įmonių, organizacijų siūlė apsilankyti Birštone, tad atvykusieji tikrai turės kur nuvykti, aktyviai pailsėti.

IMGP7520

Prienai

Prienų stendas šiais metais puikiai atspindėjo kraštą. Nemuno ir Prienų vaizdas iš paukščio skrydžio kvieste kvietė prieiti! Sklandytuvo modeliukas puikiai atspindėjo puikų įvaizdį, kuris tarsi Prienų krašto vizitinė kortelė. Ir kaip be išskirtinės Stakliškių midaus produkcijos! Statinaitė sakyte sakė, jog istorinis faktas, kad jau prieš šimtus metų Lietuvoje gyvavo midaus tradicijos ir midaus gamyba.

Čia pat esančioje loterijoje kiekvienas galėjo kažką laimėti. O laimėjimus skyrė AB „Išlaužo žuvis“, Prienų muziejus, Kauno parašiutininkų klubas, kuris yra Pociūnuose, ir kitos organizacijos. Tad loterijos būta ir pažintinės.

IMGP7554

Taigi šiais metais parodoje kaip niekada buvo gausu originalaus turinio, įdomiausių kelionių istorijų ir naudingų patarimų.

IMGP7803

Parodoje ADVENTUR 2019 organizatoriai sulaukė dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Danijos, Egipto, Gruzijos, Kinijos, Kipro, Kroatijos, Kubos, Lenkijos, Nepalo, Slovakijos, Šri Lankos, Švedijos, Turkijos, Vietnamo. Tai buvo puiki proga pasirodyti, pakviesti apsilankyti, pailsėti ir pajusti svaiginančią natūralią gamtą, lietuvišką svetingumą ir puikią aktyvaus poilsio kelionę po kraštą, kurio dar daugelis nežino. Juk sakoma, pirma pažink savo šalį, kraštą, o tik tada keliauk ir nešk Pasauliui žinią, kuo mes esame unikalūs!

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti