Laimutė Jančiukienė
Mero baneris

AB „Prienų šilumos tinklai“ vadovas: „Šilumos kaina turi tendenciją augti“

siluma

Jonas Kavaliauskas

Brangstant elektros energijai, dujoms ir kitoms kuro rūšims, naudojamoms šilumos energijos gamyboje, neišvengiamai auga ir paslaugos kaina. AB „Prienų šilumos tinklai“ direktorius Paulius Minajevas, paklaustas apie centralizuotai tiekiamos gyventojams ir įmonėms šilumos energijos kainą, atsakė, jog šiuo metu kalbėti apie stabilius skaičius neįmanoma, nes elektros energija ir dujos pabrango kartais, neatsilieka ir biokuro tiekėjai.

Anot bendrovės vadovo, kolektyvo pastangos nukreiptos į šilumos energijos gamybos kaštų mažinimą. Štai, sprendimai dėl Balbieriškio katilinės modernizacijos leis sumažinti sąnaudas ir sutaupyti lėšų katilinės aptarnavimui. Dar vienas investicinis projektas turėtų šiek tiek kompensuoti šilumos kainos kilimą. Tai ekonomaizerio įrengimas, kuris leis sutaupyti apie 20 % kuro. Ruošiamasi pakeisti kuro rūšį Prienų globos namų katilinėje. Vietoje dujų sumanyta šilumos gamybai naudoti suskystintas dujas, nes jų kaina gerokai mažesnė. Tai pirmasis etapas. Ateityje, jei bus kvietimas paramai gauti, šioje katilinėje planuojama įrengti katilą, kuriame galima deginti skiedrą. Planuojamas ir kitas žingsnis – nuo Prienų globos namų katilinės nutiesti trasą iki PSPC ir ligoninės.

Kitais metais prie centralizuotai tiekiamos šilumos tinklų planuojama prijungti Prienų krašto muziejų ir  „Revuonos“ pagrindinę mokyklą. Šiuo metu ruošiamos dvi studijos, kurios turėtų parodyti, kokį prisijungimo variantą pasirinkti.

Pasak Pauliaus Minajevo, visos bendrovės investicijos nukreiptos į gamybos ir perdavimo sąnaudų mažinimą, kas leidžia šiek tiek kompensuoti kuro rūšių pabrangimą. Jei Prienų mieste visi magistraliniai tinklai atnaujinti, tai seniūnijose laukia darbai. 2023 m. planuojama rekonstruoti 400 m tinklų Veiveriuose ir 74 m – Skriaudžiuose.

Strateginiuose planuose ir daugiau sprendimų, kurie turėtų padėti sumažinti gamybos ir administravimo sąnaudas. Tai akumuliacinė 100 kub. m talpa, saulės elektrinė, perkėlimas įmonės administracijos ir rezervinės katilinės iš Statybininkų gatvės į Pramonės gatvę.

Prienuose sėkmingai renovavus daugumą daugiabučių namų žymiai sumažėjo šilumos energijos sunaudojimas, todėl kiekvieno naujo objekto prijungimas prie centralizuotai tiekiamos šilumos tinklų naudingas ne tik bendrovei, bet ir visiems vartotojams. Prognozuojama, kad žiemos periodu šilumos vieneto kaina tikrai didės, bet bendros sumos už šilumos energijos sunaudojimą neturėtų būti drastiškos.

Taip pat skaitykite