A. Vaicekauskas: „Komisijos išvada padėjo apsispręsti“

Gelbėkit vaikus

IMGP2246-536x644

Vacys Staknys

Prieš rinkimus į savivaldą Specialiųjų tyrimų tarnyba įspėjo Prienų rajono savivaldybės vadovus, jog Savivaldybės administracijos, kuriai vadovavo Egidijus Visockas, veiksmuose yra korupcijos požymių.

Meras Alvydas Vaicekauskas savo potvarkiu sudarė komisiją, kuri konstatavo, kad E. Visockas „netinkamai ir aplaidžiai vykdė pareigas“, „nevykdė LR korupcijos prevencijos įstatymų nuostatų“, „galimai neleistinai pasirašė 2018.11.22 įsakymą“ bei „Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnybai nurodė neteisingą informaciją“.

Jau po rinkimų, susiformavus naujai daugumai, į Tarybos posėdžio dienotvarkę buvo įtrauktas klausimas dėl komisijos išvadų patikslinimo, nes ji išvadose padarė prielaidą, kuri buvo ne jos kompetencijoje.

Keisčiausi dalykai prasidėjo Tarybos posėdžio metu, nes valdančioji dauguma nepritarė pateiktam sprendimo projektui dėl komisijos išvadų patikslinimo ir sukūrė „pato“ būklę.

Toks Tarybos sprendimas buvo apskųstas Vyriausybės atstovo Kauno apskrityje tarnybai ir birželio 10 d. Prienų rajono Savivaldybės tarybai buvo pateiktas reikalavimas artimiausiame Tarybos posėdyje priimti sprendimą dėl komisijos išvados, kurioje konstatuota, jog buvęs Savivaldybės administracijos direktorius E. Visockas padarė tarnybinį nusižengimą.

Deja, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas neįtraukė į posėdžio dienotvarkę klausimo dėl E. Visocko veiksmų įvertinimo, motyvuodamas, jog pritrūko laiko tinkamai paruošti sprendimo projektą, o taip pat pabrėžė, jog Vyriausybės atstovo reikalavime yra teisinių spragų.

Portalo kvitrina.com žiniomis, Savivaldybė išsiuntė Vyriausybės atstovo Kauno apskrityje tarnybai prašymą duoti daugiau laiko reikalavimui įvykdyti bei išdėstė motyvus dėl teisinių argumentų, kuriais buvo grindžiamas Savivaldybės tarybos sprendimas.

Pasak mero A. Vaicekausko, minimam klausimui skiriama per daug dėmesio, nes politikų pagrindiniai vertintojai yra rinkėjai, kurie ir padarė savo sprendimą. Mero teigimu, svarstyti komisijos išvadas prieš savivaldos rinkimus buvo nelogiška, nes oponentai galėjo šį veiksmą traktuoti kaip padidintą spaudimą.

  1. Vaicekausko teigimu, komisijos išvada jam padėjo apsispręsti, kai buvo formuojama valdančioji dauguma – nekviesti E. Visocko į koaliciją ir nesiūlyti atsakingų pareigų.

Mero pozicija lyg ir aiški, bet sprendimas dėl komisijos išvados įvertinimo turi būti priimtas ir šioje istorijoje padėtas taškas.

Buvęs Savivaldybės administracijos direktorius, šios kadencijos Tarybos narys Egidijus Visockas visada teigė, jog komisijos sudarymas buvo politinis veiksmas, o jis savo sprendimais jokių tarnybinių pažeidimų nepadarė.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti