A. Vaicekauskas: „Komanda suformuota darbinga. Tikslai įgyvendinami“

IMGP7992

Vacys Staknys

2019 metai jau tapo istorija. Prienų rajono gyventojai dar kartą rajono valdymą atidavė į socialdemokratų rankas, kurie ir suformavo valdančiųjų koaliciją su liberalais ir „tvarkiečiais“.

Būtent nuo rinkimų ir komandos formavimo savo pasakojimą apie 2019 m. darbus pradėjo Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.

Visų pasiekimų pagrindas – darbinga komanda

A. Vaicekauskas, kuris meru išrenkamas ne pirmą kartą, pabrėžė, jog po rinkimų pavyko suformuoti darbingą komandą, kuri ėmėsi įgyvendinti tęstinius ir naujus infrastruktūros projektus. Darbai vyksta, ir jau matomi rezultatai. Mero teigimu, nors rajono vystymosi strategija dar formuojama, bet atskirų sprendimų nauda jau akivaizdžiai matoma. Savivaldybės vadovas įsitikinęs, jog Prienų miesto gyventojai ir svečiai teigiamai įvertins Stadiono poilsio zonas ir Revuonos parko projektus, kurių realizavimas eina į pabaigą. Kęstučio gatvės pėsčiųjų ir dviračių takas jau dabar tarnauja žmonėms, kaip ir atnaujinta autobusų stotis. Jau nekalbant apie Vytauto ir F. Martišiaus gatvių sutvarkymą.

Anot mero, šiais metais Prienuose bus atidarytas Turizmo ir Verslo informacijos centras, kuris įsikurs dabartinėse Prienų seniūnijos patalpose. Seniūnijos administracija persikels į J. Brunzos g. 12 A patalpas, kur kol kas savo veiklą vykdo Prienų švietimo pagalbos tarnyba. Šią tarnybą nutarta perkelti į Kauno g. 1A esančias patalpas, kuriose buvo Darbo birža (Užimtumo tarnyba). Kartu priimtas sprendimas į Prienų seniūnijos seniūno pavaduotojo pareigas perkelti Astą Lukšaitę, kuri šiuo metu dirba Jiezno seniūnijos seniūno pavaduotoja. Šioms pareigoms užimti bus skelbiamas konkursas.

Infrastruktūros projektai – žmonių gerovei

Pasak A. Vaicekausko, savivaldybės vadovybė daug dėmesio skiria švietimo ir kultūros įstaigų pastatų būklės gerinimui. Veiverių seniūnijoje vyksta T. Žilinsko gimnazijos, Skriaudžių laisvalaikio salės, Skriaudžių pagrindinės mokyklos pastatų remontai. Vėliau Skriaudžių laisvalaikio salės patalpos bus pritaikytos ne tik renginiams, bet ir sporto užsiėmimams bei varžybų vykdymui. Jau veikia atsinaujinęs Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centras. Renovacijos darbai vyksta Stakliškių gimnazijoje. Mero įsitikinimu, sprendimai mokyklose įrengti priešmokyklines grupes buvo teisingi ir jau dabar duoda rezultatus, nes daugiau vaikų ateina į pirmąsias klases.

Pertvarkos yra ne tikslas, bet priemonės

Savivaldybės vadovas pasisakė apie mokyklų, meno mokyklų ir kultūros centrų tinklo pertvarkos planus. Šiuo metu Prienų rajono meno ir muzikos mokyklos neturi nuolatinių vadovų.
A. Vaicekausko manymu, būtų logiška visų mokyklų valdymą centralizuoti, nekeičiant veiklos vietų.

Meras užsiminė ir apie neišvengiamą mokyklų tinklo pertvarką. Tiesa, prie šio klausimo bus grįžtama 2021 metais.
Savivaldybės vadovas, teigiamai įvertinęs kultūros įstaigų decentralizavimą, atkreipė dėmesį, jog kai kuriose seniūnijose, kur veiklą vykdo Prienų KLC, dirba tik po vieną kultūros darbuotoją, o jų krūviai vis didėja. Todėl, jo įsitikinimu, savarankiškų kultūros centrų vadovų norai dar padidinti etatų skaičių yra pertekliniai.

Dėmesys Jiezno miestui (!)

Rajone, be Prienų, miesto statusą turi ir Jieznas. A. Vaicekauskas nemano, kad reikia į tai kreipti dėmesį, nes rajone yra ir didesnių, pagal gyventojų skaičių, seniūnijų. Visgi rajono meras teigė, jog šiais metais prasidės Jiezno viešųjų erdvių atnaujinimo projektas, o savivaldybė iš savo biudžeto skirs lėšų gatvių miesto centre sutvarkymui (nuo kultūros centro link seniūnijos, prie turgaus ir t.t.). Savivaldybės vadovas, atsakydamas į klausimą dėl Jiezno aprūpinimo dujomis, pabrėžė, jog iš gyventojų tokio pageidavimo nebuvo, o ir dujų naudojimui šiais laikais yra nemažai alternatyvų.

Mero teigimu, Jieznui galima prisijungti prie centralizuotai tiekiamos šilumos tinklų. Faktai rodo, kad renovuotuose pastatuose už šilumos paslaugas mokama apie 30 eurų. A. Vaicekausko įsitikinimu, jei gyventojai būtų išreiškę norą dėl prisijungimo prie dujų trasos, klausimas būtų sprendžiamas su ESO.

Vandentvarkos projektai įgyvendinami ir mieste, ir kaimuose

Savivaldybės vadovas pažymėjo, jog rajone sėkmingai įgyvendinami vandentvarkos projektai. Štai Strielčių gyvenvietė prijungta prie Prienų miesto tinklų. Įgyvendintas projektas Stakliškėse. Planuojama vandentiekio projektą vykdyti ir Naujoje Ūtoje. Tam jau parengta studija ir ruošiamas techninis projektas. Po ilgų metų įgyvendintas vandentiekio projektas Vėžionyse. Mero teigimu, dabar beliko, kad gyventojai aktyviai jungtųsi prie centralizuotų tinklų.

Turizmas, verslas, traukos objektai

Savivaldybė vienu iš pagrindinių strateginių klausimų įvardija turizmą. Meras A. Vaicekauskas įsitikinęs, jog rajone ir dabar yra ką aplankyti – Davatkyną, Krašto muziejų, Pociūnus. Mieste ir rajone atsiranda erdvių, kurios, jo manymu, turi būti įdomios turistams. Savivaldybės vadovas priminė, jog sparčiai vyksta baseino statybos, paruoštas projektas dviračių tako tiesimui link Harmony parko. Kartu tai bus susisiekimo kelias vietiniams gyventojams.

Prienuose pradėjo kilti nekilnojamo turto kainos. Verslas jau pradeda domėtis galimybėmis investuoti mieste. Štai, verslininkai, kurie užsiima daugiabučių statybomis, įsigijo buvusio internato pastatą ir ruošiasi jį rekonstruoti į daugiabutį. Deja, vis dar stringa buvusio „Revuonos“ viešbučio pastato pardavimas, kuriuo rūpinasi Turto bankas. Tiesa, dabar šio objekto patrauklumas turėtų padidėti, nes šalia sutvarkytas parkas.

A. Vaicekausko manymu, mieste kuriama infrastruktūra prisideda prie verslo pritraukimo. Tiesa, meras nesitiki, kad į Prienus ateis stambus kapitalas, bet norėtų, kad rajone įsikurtų verslai, kurie sukuria produkciją su aukšta pridėtine verte. Mero teigimu, verslo atėjimą į Prienus stabdo ir tai, jog valstybė negali ryžtis rekonstruoti Kaunas-Prienai kelio, kurio apkrovimas seniai viršija leistinas ribas, o ir yra nesaugus.

Ligoninė, PSPC, savarankiško gyvenimo namai

Socialinių ir sveikatos apsaugos paslaugų prieinamumas taip pat daro įtaką rajono patrauklumui. 1946 metais įsteigta Prienų ligoninė, kuri 1965 metais persikėlė į naujus pastatus Pušyno gatvėje. 1997 metais įvyko reorganizacija ir vietoje vienos atsirado dvi viešosios įstaigos – Prienų PSPC ir Prienų ligoninė. Deja, restruktūrizacijos sumažino aktyvių paslaugų kiekį: buvo panaikinti akušerinis, chirurginis, ginekologinis skyriai. Nuo 2010 metų įkurtas Dienos chirurgijos – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius. Šiuo metu situacija tokia, jog dabartinis sveikatos apsaugos ministras bando rajonuose palikti tik slaugos ligonines.

Meras A. Vaicekauskas mano, kad būtina išsaugoti dabartinę ligoninės struktūrą, bet netiki, kad įmanoma praplėsti suteikiamų paslaugų kiekį.

Savivaldybės vadovo teigimu, ligoninė aptarnauja dviejų savivaldybių gyventojus, taip pat sutartis su ja yra pasirašę Birštono sanatorijos. Ligoninės statuso išlaikymą, anot mero, palaiko ir kaimynai.

A. Vaicekauskas paaiškino ir situaciją su Jiezno PSPC atnaujinimo darbais. Mero manymu, darbai užsitęsė, nes Valstybė nesilaiko savo duoto žodžio, tačiau tikįsi, jog šiemet bus skirtos lėšos projekto užbaigimui.

Primename, jog jau 2 metus stovi tuščios įrengtos palatos slaugomiems asmenims, nes sprendimo dėl finansavimo nepriima nei ministerija, nei savivaldybė.

Savivaldybės vadovas pareiškė, jog į pabaigą eina Savarankiško gyvenimo namų projektas Veiveriuose.

Viename pokalbyje visas rajono problemas aptarti sudėtinga, bet meras A. Vaicekauskas patikino, jog yra visada pasiruošęs atsakyti į visus klausimus, kurie rūpi visuomenei.

Taip pat skaitykite

2 komentarai

  1. Rajono gyventoja

    Mažame miestelyje naikinama kultūra!!!! Muzikos ir meno mokyklose įgyjamos kompetencijos turi įtakos sėkmingam vaiko ugdymuisi formaliojo švietimo sistemoje, padeda aktyviai veikti bendruomenėje, įsitvirtinti darbo rinkoje, išauga pilietiškumas, tautiškumas. Neformaliojo švietimo įstaigas ne centralizuoti reikia, o kaip tik plėsti ir sudaryti kuo palankesnes sąlygas mokiniams šias mokyklas lankyti. Sujungimas bus naudingas tik Prienų meno mokyklai, o filialai, laikui bėgant, sunyks.

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti