A. Vaicekauskas: „Koalicijos stabilumas – gerų darbų garantas”

Gelbėkit vaikus

IMGP2246

Vacys Staknys

Ne pirma kadencija Prienų rajono savivaldybei vadovaujantis Alvydas Vaicekauskas yra pasiruošęs trečią kartą tapti meru, nes Prienų socialdemokratai jį išrinko savo kandidatu kovo 3 d. vyksiančiuose savivaldos rinkimuose. Bet šis straipsnis – ne apie rinkimus, nes su meru A. Vaicekausku buvo kalbama apie numatytus planus ir nuveiktus darbus per 4 metų kadenciją.

Pokalbio metu A. Vaicekauskas pabrėžė, jog drąsiai gali žiūrėti rajono gyventojams į akis, nes didžioji planų dalis įgyvendinta. Mero teigimu, pažvelgus į 20 metų rajono istoriją, galima pastebėti, kad per šią kadenciją padaryta labai daug darbų, kurie pareikalavo nemažai pastangų ir aiškių sprendimų.

Savivaldybės vadovas priminė, jog Vytauto ir F. Martišiaus gatvių atnaujinimo projektas įgyvendintas iš Kelių direkcijos lėšų, nors, pagal pirminį variantą, savivaldybė turėjo prisidėti apie 1 mln. savo biudžeto lėšų. Sutaupytos lėšos bus panaudotos Revuonos gatvės atnaujinimo darbams, kuriuos numatyta atlikti šiais metais.

Mero manymu, svarbu ir tai, jog atsirado projektų, kurie nebuvo strateginiuose planuose, bet jau vyksta jų įgyvendinimas. Toks, A. Vaicekausko teigimu, Stadiono mikrorajono erdvių sutvarkymo projektas, kuris jau yra įsibėgėjęs. Meras taip pat pabrėžė, jog išspręstas klausimas dėl lengvosios atletikos ir futbolo stadiono darbų finansavimo ir liko tik sutvarkyti dokumentaciją bei priduoti objektą Valstybinei komisijai. Savivaldybės vadovas paminėjo ir apie sėkmingai įgyvendinamą Stakliškių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus (darželio) patalpų remonto darbų projektą.

Vardindamas įgyvendintus projektus, meras ypač didelį dėmesį skyrė Prienų, Strielčių ir Stakliškių vietovių vandentvarkos projektams, kurių bendra vertė siekia apie 3 mln. eurų. Projektas eina į pabaigą, o tai reiškia, jog nemažai žmonių galės prisijungti prie vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklų.

A. Vaicekausko įsitikinimu, yra padarytas didelis darbas sprendžiant buvusios „Nemuno“ pradinės mokyklos patalpų panaudojimo galimybes. Atnaujinimo darbai vyksta sėkmingai ir, reikia tikėtis, jau šiais metais į naujas patalpas bus perkelti lopšelis-darželis „Saulutė” ir Prienų meno mokykla. Tiesa, meras negalėjo atsakyti apie dabartinių „Saulutės” patalpų likimą, bet užtikrino, jog pastatas liks savivaldybės rankose.

A. Vaicekauskas taip pat priminė, jog seniūnijų mokyklose atidarytos papildomos ikimokyklinio ugdymo grupės. Tokios grupės atsirado Veiveriuose, Skriaudžiuose, Balbieriškyje, Jiezne. Buvo priimti geri sprendimai Prienų mieste – iš darželių į mokyklas perkeltos priešmokyklinio ugdymo grupės.

Tiesa, pasak A. Vaicekausko, ne visi projektai vyksta sklandžiai, o kai kurie stringa. Vis dar stringa Autobusų stoties atnaujinimo projektas, jo eigoje reikėjo daryti nemažai pakeitimų, todėl baigimo darbai vėluoja. Rangovui vėlavimas kainuoja, nes nuo gruodžio 1 d. savivaldybė jau skaičiuoja delspinigius.

Prie užstrigusių projektų galima priskirti ir Jiezno PSPC patalpų remonto projektą. Ir nors savivaldybė jau prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo (108 000 eurų), jam užbaigti dar reikia 200 000 eurų. Mero manymu, Vyriausybės pažadų nesilaikymas blogina padėtį, bet formuojant 2019 metų savivaldybės biudžetą lėšos projekto užbaigimui (200 000 eurų) gali būti skirtos. 

Stringa ir dar du projektai. Tai Stakliškių ir Veiverių (pastatas Skriaudžiuose) kultūros centrų remonto darbai. 

Skriaudžių pastato atnaujinimui bus reikalingos ir savivaldybės biudžeto lėšos, nes iš projekto bus galima sutvarkyti tik pusę pastato stogo. Pastatas yra vienas, bet jame, pagal Registrų centro duomenis, yra dvi įstaigos – kultūros centras ir mokykla.

A. Vaicekauskas ypatingą dėmesį skyrė ir gatvių apšvietimo projektui, pagal kurį visame rajone bus pakeisti visi seni šviestuvai. Taip pat bus įrengti nauji, o sutaupytos lėšos leis apšviesti gatves geriau ir ilgesnį laiką.

Savivaldybės vadovas pasidžiaugė, jog Prienų rajonas pirmasis regione įgyvendino socialinio būsto plėtros projektą.

Mero įsitikinimu, pernelyg didelė valdymo centralizacija smukdo regionus ir mažina investicijų efektyvumą. A. Vaicekausko teigimu, mokyklų tinklo pertvarkos ir jų naikinimas mažuose miestuose atneša daugiau žalos nei naudos, todėl savivaldybė viską daro ir darys, kad dabartinis švietimo įstaigų tinklas būtų išsaugotas.

Kai kurie Tarybos nariai per daug politikuoja

A. Vaicekauskas, kalbėdamas apie Savivaldybės tarybos darbą, paminėjo, jog pagrindinis šios kadencijos pliusas, kad buvo stabili valdančioji koalicija. Tuo pat metu meras pažymėjo, jog balsuojant labai svarbiais klausimais jam pavyko suvienyti visus Tarybos narius ir sprendimai buvo priimami vienbalsiai. Tai liečia sprendimų projektus dėl savivaldybės biudžeto ir šilumos ūkio perėmimo. Visgi, Tarybos pirmininkas pasigedo produktyvaus Tarybos narių darbo komitetuose bei pastebėjo labai mažą jų efektyvumą. Meras taip pat atmetė Opozicijos teiginius, kad jų paruošti projektai buvo ignoruojami. Anot A. Vaicekausko, jie buvo svarstomi, bet nesulaukė daugumos palaikymo. Savivaldybės vadovo įsitikinimu, Tarybos nario A. Vaidogo siūlomas sprendimo projektas dėl lengvatų ūkininkams nebuvo palaikytas, nes koalicijos pasiūlymas buvo geresnis (!). Tarybos pirmininko teigimu, gera idėja visada suranda kelią ir būna įgyvendinta. Tiesa, pavyzdžių meras nepateikė ir apgailestavo, jog rimtų sprendimų projektų buvo pasiūlyta labai mažai.

Administracija galėjo dirbti geriau ir operatyviau

A. Vaicekauskas, apžvelgdamas Savivaldybės administracijos darbą, pasakė, jog ne visi sprendimai buvo padaryti tinkamai. Mero manymu, nauji skyriaus vadovai galėjo būti paskirti greičiau, bet pripažino, jog problema su darbuotojų paieška egzistuoja. Jis nepaneigė pasisakymų, jog dabartinė Savivaldybės administracijos vadovybė buvo renkama jo teikimu, todėl už jos netinkamus arba vilkinamus sprendimus atsakomybė iš dalies atitenka jam pačiam.

Visgi, A. Vaicekauskas patikslino, jog formuodamas politinę komandą meras ne visada yra visiškai laisvas savo veiksmuose.

Savivaldybės vadovas teigė, jog savivaldybė apie savo nuveiktus darbus visuomenę informuoja tinkamai. Paruošti pranešimai talpinami savivaldybės svetainėje. Tiesa, meras pasakė, jog, jų manymu, dėl įvairių interpretacijų iš žurnalistų pusės valdančioji koalicija vengdavo organizuoti spaudos konferencijas.

A. Vaicekauskas įsitikinęs, jog įvykdytas rajono seniūnijų ribų pertvarkymas daugumai gyventojų yra naudingas, o seniūnijų administracijų paslaugų kokybė tik pagerės.

Šios kadencijos Tarybos narių dar laukia 2019 metų biudžeto priėmimas, ir meras įsitikinęs, jog šį kartą reikės įdėti daugiau pastangų, kad biudžetą palaikytų visi Tarybos nariai. Anot savivaldybės vadovo, bus daug politikos ir mažai pragmatiškumo.

„Būtų gerai, jei aš klysčiau”, – sakė A. Vaicekauskas. 

Meras pasidžiaugė, jog jam pavyko atlaikyti spaudimus dėl įvairių asmenų įdarbinimo „pagal reikalą”, todėl jo sąžinė rami.

Taip pat skaitykite

6 komentarai

  1. Gaila

    Bet tai kaip tendencingai kazkas bando pritempti ir sita straipsni prie pasibaigusio proceso. Gerbiamieji geguziukai sitas straipsnis apie politikus, apie mero bei tarybos nuveiktus darbus jusu bendruomenei. Gal jau nesizeminkit ir nerodykit visisko savo neisprusimo loti apie viena ir ta pati. Ir dar jei jau tokie drasus ir komentuojat savo vadu/draugu/priedraugu uzsakymu tai bent jau neissizadekit savo zodziu, netrinkit savo ir kitu komentaru kai jie jums tampa nepatogus.

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti