28-ajame A. Mikėno memoriale buvo išdalinta 14 medalių komplektų

IMGP3738Balandžio 26 d. Birštone vyko 28-osios Antano Mikėno memorialo sportinio ėjimo varžybos, kuriose dalyvavo ėjikai iš Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos ir įvairių Lietuvos vietovių.

Birštono sporto centro direktoriaus Sauliaus Smailio teigimu, kai prieš 28 metus buvo organizuotas pirmosios tokios varžybos, jos tapo šio didžio sportininko pripažinimo kelio pradžia. Sporto centro vadovo manymu, kad toks renginys gyvuotų, būtinas pozityvus savivaldybės vadovų požiūris ir fanatikai organizatoriai.

Po dvejų metų vyks 30-asis memorialas ir jam jau dabar reikia pradėti ruoštis. S. Smailys, paklaustas, kiek ilgai bus rengiamas memorialas, atsakė, jog nereikia skubinti laiko, ir tada viskas išsispręs savaime.

Šių metų varžybose buvo išdalinta 14 medalių komplektų. Daugiausiai aukso medalių iškovojo Krakių ėjikai, 3 išsivežė svečiai iš Lenkijos, 1 – latviai. Po du aukso apdovanojimus pelnė Vilniaus ir Švenčionių atstovai, po vieną – Alytaus ir Birštono. Birštono klubo atstovai buvo įvertinti tortu Nr.1 už masiškumą.

Mūsų krašto ėjikai užėmė 6 prizines vietas. 10 km distancijoje asmeninį rekordą (2 vieta) pasiekė prieniškis Tomas Pagirys, kuriam tetrūko 20 sek. iki pasaulio jaunimo normatyvo. Tomas pasakojo, jog nepavyko išlaikyti pirmųjų 5 km tempo ir antroje pusėje rezultatas buvo 30 sek. prastesnis. Sportininkas apgailestavo, jog nepavyko Birštone įvykdyti pasaulio jaunimo normatyvo, bet įsitikinęs, jog tai pavyks padaryti Alytuje, o Baltijos mače dar kartą patikrins savo galimybes.

Daugkartinis šalies čempionas Marius Žiūkas, stebėjęs varžybas iš žiūrovų tribūnos, sakė, jog nutarė praleisti Birštono A. Mikėno memorialą taktiniais sumetimais ir dėl noro pailsėti, o nusišypsojęs pridūrė, jog reikia leisti ir kitiems pasireikšti.

„Eimiaus” klubo atstovė Ieva Šukevičiūtė 10 km distancijoje buvo trečia. Daugiausiai medalių mūsų krašto atstovės susižėrė 1 km distancijoje. 2001-2002 m. amžiaus grupėje ant nugalėtojų pakylos stovėjo dvi Birštono A. Mikėno ir viena Prienų „Einiaus” klubų ėjikės. Agnė Smailytė užtikrintai laimėjo šią distanciją, Reda Dičpetrytė buvo antra, o Miglė Damynaitė pirmoje pusėje ėjusi ketvirtoje pozicijoje, antroje padidino tempą ir baigė distanciją trečia. Antrąją vietą savo amžiaus grupėje užėmė Emilija Ražanauskaitė.

Šalia nugalėtojų pakylos liko Žygimantas Bubnys (1 km, Birštonas) ir Linas Bartkus (5 km, Birštonas).

IMGP3793Po įspūdingos apdovanojimo ceremonijos įvyko dar

vienas įsimintinas dalykas – A. Mikėno dukra Eglė įteikė memorialo organizatoriams Jonui ir Povilui Juozaičiams tėvo Olimpinio medalio kopiją.

P. Juozaitis pažadėjo, jog šis medalis taps pagrindiniu memorialo akcentu.\

Savo įspūdžiais apie A. Mikėną pasidalino kartu su juo sportavęs ėjikas Aleksandras Medvedevas.

IMGP3468

Pasak veterano, kartu su A. Mikėnu teko būti ne vienose varžybose, bet labiausiai jam įsimintinos 1960 m. Lietuvos taurės varžybos, kuriose jam pavyko 20 km distancijoje įveikti Olimpiados prizininką: „Prieš varžybas buvo pajuokauta, jog jaunas kareivėlis pažadėjo laimėti taurę. Aš jaučiausi gerai ir kai eidamas pataikiau užminti ant gulinčios monetos, pamaniau, jog jei kitame rate vėl ją užminsiu, tai galėsiu pabandyti laimėti. Tempas buvo geras, o ant monetos užminti pavyko dar ne vieną kartą. Likus 5 km. iki finišo, jaučiausi labai gerai ir pagalvojau apie pergalę. A. Mikėnas pradėjo mane vytis, bet situacija buvo palanki man, ir aš laimėjau”. Pasak A. Medvedevo, Antanas buvo labai geras žmogus, ir ne vieną kartą, pasinaudodamas savo padėtimi, išgelbėjo jaunus komandos draugus nuo nemalonių dalykų.