•  

     

     

     

2,5 mln. eurų – centralizuotai priėmimo į mokyklas sistemai. Kas tai?

prienai

Vidmantas Venclovas

Švietimo ir mokslo ministerija panoro sukurti bendrą šalies priėmimo į mokyklas sistemą. Iškart kilo klausimas. Ar tokios sistemos kūrimas – pirmas žingsnis perimti iš savivaldybių teisę tvarkyti mokyklų tinklą?

Jau seniai Seime skrajoja mintys švietimą paversti verslu. Didelės mokyklos, išrinktųjų centrai ir štai, atsiritus Covid-19 ligai, vienintelė išeitis – nuotolinis mokymas.

Pasak švietimo specialistų, nuotolinis mokymas niekada neatstos mokytojų ir mokinių tiesioginio bendravimo. 
Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas nepanoro komentuoti ministerijos norų. Anot jo, kol kas tai tik idėja, o su savivaldybėmis niekas apie tai nekalbėjo. 

Respublikinėje spaudoje rašoma, jog Vilnius jau turi tokią sistemą, ir tai suprantama, nes tai didelis miestas, mokyklų daug,  pasirinkimas įvairus, ir tokia sistema tikrai padeda tėvams ir mokiniams atrasti sau tinkamą.

Prienų rajono savivaldybės mokyklos pačios priima prašymus mokytis ir dažniausiai iš artimiausių mokyklai vietovių. Tik, kai mokinys nori pakeisti įstaigą mokslo metų eigoje, prašymai rašomi Švietimo ir sporto skyriui.

Prienų rajono savivaldybės mokyklų tinklas yra subalansuotas, todėl ir dabartinė priėmimo sistema veikia stabiliai. Mokyklos nedidelės ir todėl Prienų rajono savivaldybėje mokinių ir mokytojų sergamumas Covid-19 liga vienas iš mažiausių šalyje.

Pasak R. Zailsko, nuo gruodžio 28 d. naujų susirgimų švietimo įstaigose nebuvo užregistruota.

Kyla klausimas, ar ateis laikas, kai šalies politikai nustos galvoti apie Lietuvą žiūrėdami į Vilnių?

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti