•  

     

     

     

     

2021 m. Birštono savivaldybės biudžetas. Ar tiesa, kad svarbiausia – ŽMOGUS?

IMG_4034

Savivaldybės biudžeto formavimas – sudėtingas procesas, kuriame dalyvauja ne tik atsakingi administracijos specialistai, biudžetinių įstaigų vadovai, Nevyriausybinės organizacijos bei visa savivaldybės žmonių bendruomenė. Mes, Tarybos nariai, esame savivaldybės žmonių išrinkti šios bendruomenės atstovai. Didžiausia savivaldos įstatymu grįsta atsakomybė priskiriama būtent Tarybai, kuri tvirtina pagrindinį savivaldybės materialaus išgyvenimo ir visos savivaldybės gerbūvio projektą – biudžetą.
Todėl esame ir privalome būti atviri visuomenei, kuri mus delegavo ir įpareigojo dirbti žmonių ir Birštono labui. Birštono savivaldybės Tarybos opozicinių frakcijų „Kartu Birštono labui“ ir „Demokratijos sargyboje“ nariai (Audrius Šeržentas, Darius Šeškevičius, Jurgita Šeržentienė, Valė Petkevičienė, Juozas Aleksandravičius, Daina Zdanavičienė) kasmet, taip pat ir šiemet, formuojant 2021-ųjų metų savivaldybės biudžetą, teikė Birštono žmonių saugumui, sveikatai, patogumui svarbių, būtinų ir reikalingų pasiūlymų.

Šiemet, formuojant 2021-ųjų metų biudžetą, Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė sausio 28 d. pasikvietė į pokalbį visus opozicinių frakcijų savivaldybės Taryboje atstovus pasitarti.
Susitikimo metu buvo pristatytas rengiamas biudžeto projektas, kurio subalansavimui trūko daugiau nei 400 tūkst. eurų.
Nesubalansuotas ir toliau teberengiamas biudžeto projektas buvo pateiktas ir pirmajame Tarybos Finansų ir biudžeto komiteto posėdyje vasario 1 d.
Kadangi posėdžio metu nebuvo rasta alternatyva biudžeto subalansavimui, FB komiteto posėdis buvo perkeltas į vasario 4 d. Posėdžio išvakarėse Tarybos FB komiteto nariams pateiktas jau subalansuotas biudžeto projektas, kuris opozicijos nariams iškėlė daug klausimų ir abejonių.
Atsižvelgdami į visas priežastis, Birštono savivaldybės opozicinių frakcijų Taryboje nariai nepritarė valdančios daugumos ir Birštono savivaldybės administracijos teikiamam Biudžeto projektui, o svarstymui Taryboje parengė alternatyvių pasiūlymų rinkinį. Opoziciją atstovaujančios Tarybos narės Jurgitos Šeržentienės žinios, kompetencija ir ilgametė patirtis finansų valdymo srityje, taipogi visų opozicijos narių aktyvi pozicija davė rezultatą ir pasiekė tikslą. Alternatyvūs pasiūlymai biudžeto projektui paruošti.

Finansų ir biudžeto komiteto posėdyje (vasario 4 d.) socialdemokratų frakcijos, t.y. daugumos, pateiktame, jau subalansuotame biudžeto projekte paaiškėjo, kad per kelias dienas biudžetinės įstaigos privalėjo susimažinti savo poreikius per 120 tūkst. eurų. Manome, kad tai neatitinka mūsų žmonių interesų ir lūkesčių, todėl opozicinės frakcijos, nesutikdamos principiniais prioritetiniais klausimais su valdančiųjų pasiūlymu mažinti biudžetinių įstaigų finansavimą, siūlo savivaldybės Tarybai alternatyvius biudžeto projekto pasiūlymus.

Jau keleri metai iš eilės mūsų kurorte infrastruktūros atnaujinimui buvo skiriamas pakankamai didelis dėmesys, todėl dabar prioritetas turi būti teikiamas žmonėms ir jų gerovei, o ne infrastruktūrai. Ypatingai šiuo Lietuvos ekonomikai sunkiu karantino laikotarpiu.

Ateityje, savivaldybei gavus papildomą finansavimą, lėšos infrastruktūros projektams turi būti atnaujintos.
Tačiau šiandien opozicinės frakcijos prioritetu laiko visų biudžetinių įstaigų tinkamą finansavimą, o skirti biudžeto pinigus pradėtų objektų užbaigimui birštoniečių sąskaita nėra nei teisinga, nei pateisinama.

Belieka Tarybos posėdyje (vasario 12 d.) apginti  Birštono savivaldybės žmonių poreikius tenkinančius alternatyvius 2021 m. biudžeto projekto pasiūlymus.

Žmogus buvo, yra ir privalo išlikti didžiausia vertybė bei prioritetas.

P.S: Išsamiau apie Birštono savivaldybės Tarybai teiktus Alternatyvius opozicinių frakcijų 2021 metų biudžeto projekto pasiūlymus – kituose spaudos numeriuose.

Birštono savivaldybės Tarybos opozicinių frakcijų „Kartu Birštono labui“ ir „Demokratijos sargyboje“ nariai
Užs. Nr. KV21/08

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti