19 kartą Birštone vykstanti vaikų ir jaunimo teatrų šventė – vis dar pilna jaunystės ir kūrybingų sumanymų

IGP5225

Vidmantas Venclovas

Birštono vaikų ir jaunimo teatro gimimas sutapo su naujojo tūkstantmečio pradžia. 2000 metais, tada dar jaunas ir neseniai Birštono kultūros centre pradėjęs dirbti režisieriumi Rimantas Jacunskas, subūrė dvi teatrų grupes – suaugusiųjų ir vaikų. Bet to jam buvo per mažai, nes pilnas idėjų menininkas panoro, kad Birštone gimtų ilgalaikis idėjas ir bendravimą žadinantis kūrybinis veiksmas.

IMGP5661

Taip kilo mintis rengti vaikų ir jaunimo teatrų šventę. Buvo ir spontaniškas pavadinimas – „Visi išėjo į teatrų šventę“. Prisimindamas pirmąją savo trupę, Rimantas Jacunskas paminėjo tuometinį penktoką Karolį, kuris iškart pradėjo, anot režisieriaus, tinkamai vaidinti. Pirmasis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis – jau istorija, kaip ir pirmasis suvaidintas spektaklis.

IMGP5840

Ėjo metai. Keitėsi gyvenimo dinamika. Renginio šūkis „Visi išėjo į teatrų šventę“ prašyte prašėsi atsinaujinimo. Tačiau, kaip sakoma, turėjo išlikti šventės jausmingumas ir jaunatviškumas. Ir tada gimė pavadinimas „Jausmų sala“. Pasikeitė ne tik pavadinimo skambesys, bet ir renginys tapo daugiau nei spektaklių peržiūros, atsirado  papildomų veiklų ir šventė virto festivaliu – kūrybine laboratorija.

IGP6107

Šiemet, balandžio 13–14 dienomis festivalyje savo spektaklius parodys 5 kolektyvai iš Kretingos, Ukmergės, Punsko, Utenos ir Birštono.

IGP6226

Be to, kartu kūrybinėse dirbtuvėse vyks spalvingas (Linksmosios spalvelės), magiškas (Molio magija), šviesos lazerių apipintas vaidinimo veiksmas.

IMGP5562

Ne mažiau jausmingesnė bus ir pabaiga, kai nuo scenos skambės dainuojamosios poezijos garsai. Tad apsilankymas Vaikų ir jaunimo teatrų festivalio kūrybinės laboratorijoje – gerai praleisto laiko ir emocijų įkrovimo garantija.

IMGP5905

Šeštadienis. Kurorto gatvės ištuštėjo… Ir tik vėjo garsai primena, jog visi išėjo į teatrų šventę.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti