„Rūdupis“ neišnaudojo savo šanso – krito po pratęsimo

Prienų „Rūdupio“ krepšininkai Europos taurės turnyro rungtynėse su „Aris BSA 2003“ komanda ketvirtojo kėlinio pabaigoje neišnaudojo realios galimybės įveikti varžovus ir patekti į antrąjį turnyro etapą.

Deja, fortūna buvo ne Prienų komandos pusėje, nors iki rungtynių pabaigos likus 35 sek. „Rūdupis“ pirmavo 2 taškais (76:78) ir turėjo kamuolį, bet Adas Juškevičius suklydo, o paskutinis metimas, kuris galėjo būti pergalingas, buvo netaiklus.
Pratęsimą 18:8 laimėję aikštelės šeimininkai šventė pergalę (96:86).

Apie rungtynes

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Rūdupio“ komanda (2:5, 9:12), bet aikštelės šeimininkai rezultatą išlygino  ir persvėrė savo naudai (19:16). Visgi pirmas kėlinys pasibaigė taikiai (20:20).

Antrojo kėlinio pradžioje Prienų krepšininkai sužaidė labai gerą atkarpą ir įgijo 7 taškų pranašumą (23:30), bet papuolė į žaidybinę duobę (0:11) ir aikštelės šeimininkai persvėrė rezultatą (34:30). Po dviejų kėlinių „Rūdupis“ turėjo 6 taškų deficitą (42:36).

Po pertraukos didesnį laiką pirmavo „Aris BSA 2003“ komanda. Prienų krepšininkai neleido varžovams atitrūkti ir po trijų kėlinių 5 taškais pirmavo aikštelės šeimininkai (65:60).
Ketvirtame kėlinyje „Rūdupis“ pasivijo varžovus ir kėlinio pabaigoje įgijo 2 taškų pranašumą (76:78). Deja, pergalės pasiekti nepavyko. Po keturių kėlinių nugalėtojas dar nebuvo aiškus (78:78).

„Rūdupiui“ taškus pelnė:

Arminas Urbutis 20 (7/10 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), Dainius Šalenga 14 (2/4 tritaškiai), Gintaras Kadžiulis 12 (2/4 tritaškiai, 5 klaidos),  Adas Juškevičius ir Simas Buterlevičius po 10, Aidas Viskontas 8, Gediminas Orelik 6 (6 rez. perd.), Edgaras Želionis 4, Justas Sinica 2 taškai (1/8 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 7 atk. kam.). Paulius Ivanauskas taškų nepelnė.

Prieš rungtynes

Prienų „Rūdupio“ vyr. treneris Virginijus Šeškus valandą prieš rungtynes naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog komanda rimtai ruošiasi rungtynėms ir sieks iškovoti pergalę, nors tai padaryti, anot komandos stratego, bus nelengva.
Abiems komandoms dėl patekimo į kitą etapą reikalinga pergalė. Mes šiame turnyre iki šiol visas rungtynes žaidėm svetimuose arenose, todėl ir šiame mace žaisime sau įprastoje erdvėje.

Prieš rungtynes mintimis apie busimą kovą pasidalino ir varžovų komandos treneris bei žaidėjas.

Aris BSA 2003 vyr. Treneris ALEXANDRIS, VANGELIS

„Mūsų žaidime nieks nesikeis. Jau esame sakę, jog nesvarbu žaidžiame namie ar svečiuose, visada siekiame pergalės. Mūsų pranašumas tas, kad net laimėjus vienu tašku, mes keliausime į kitą etapą. Tačiau tai rungtynės, reikalaujančios didelio susikaupimo, nes jie ambicingi, jie geros fizinės formos ir laimėjo prieš labai gerą komandą „Lietuvos Rytą“. Turime primesti savo ritmą. Jei pavyks, laimėsime ir pateksime į kitą etapą“

Aris BSA 2003 gynėjas JAMES, DOMINIC

„Tai puiki galimybė komandai. Šį sezoną pradėjome nekaip, bet kasdien žaidėme vis geriau ir įrodome tai aikštelėje. Turime pasinaudoti šia galimybe. Komanda pasitiki savimi. Tikime savo treneriais ir tai puikus šansas tiek Aris, tiek Thessaloniki miestui. Turime primesti savo ritmą, jie turi puikių metikų, tačiau mūsų gynyba išties gera. Jei pradėsime gindamiesi ir valdysime atšokusius kamuolius bei būsime geri puolime, tikiu, jog viskas bus gerai.“