„Rūdupis“ pralaimėjo pirmąsias LKF DNB taurės turnyro rungtynes

Prienų „Rūdupio“ krepšininkai pralaimėjo pirmąsias iš dviejų mačų serijos LKF DNB taurės turnyro  rungtynes. Prienų komanda dramatiškoje kovoje turėjo pripažinti Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkų pranašumą (59:57).

Kaip ir galima buvo tikėtis, nuo pat rungtynių pradžios užvirė bekompromisinė kova. Kėlinio viduryje aikštelės šeimininkai įgijo 5 taškų pranašumą (10:5). Bet svečiai laimėjo kelių minučių atkarpą 8:3 ir rezultatą išlygino (13:13), o po dar kelių sėkmingų atakų „Rūdupis“ pirmavo 4 taškais (15:19). Visgi pirmajame kėlinyje nė vienai komandai nepavyko įgyti pranašumo (21:21).

Antrame kėlinyje pasikartojo pirmojo kėlinio pradžios scenarijus. Pradžioje rezultatas tapo lygus (26:26). Kėliniui įpusėjus, „Pieno žvaigždės“ įgijo 7 taškų pranašumą (33:26). „Rūdupis“ sukruto ir po dviejų sėkmingų Edgaro Želionio metimų skirtumas sumažėjo iki 3 taškų (33:30). Iki kėlinio pabaigos skirtumas tarp komandų keitėsi dar ne kartą. Visgi Pasvalio krepšininkai kėlinio pabaigą sužaidė sėkmingiau ir po dviejų kėlinių „Rūdupio“ krepšininkai turėjo 6 taškų deficitą (40:34).

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje  „Rūdupio“ krepšininkai pagerino gynybą ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų (44:42), o iki kėlinio pabaigos likus 2 min., rezultatą išlygino (45:45).  Kėlinio pabaigą Prienų komanda sužaidė sėkmingiau ir po trijų kėlinių turėjo 2 taškų pranašumą (48:50).

Ketvirtąjį kėlinį „Rūdupis“ pradėjo 5 taškų spurtu (48:55). „Pieno žvaigždės“ laimėjo 2 minučių atkarpą 7:0 ir išlygino rezultatą (55:55). Ketvirtojo kėlinio pabaiga buvo labai nervinga. Ir šį nervų karą laimėjo aikštelės šeimininkai (59:57).

Simas Buterlevičius pelnė 12 taškų, Gediminas Orelik – 11, Edgaras Želionis – 10. Tiesa, savo 10 taškų puolėjas pelnė per 10 minučių, kurias išbuvo aikštelėje. Puolėjas pataikė visus 5 mestus dvitaškius.

Komanda padarė net 18 klaidų. Savo žaidimo atrasti nepavyko Aidui Viskontui, kuris prametė visus metimus ir 4 kartus suklydo.

Vasario 1 d. komandai namų rungtynėse būtina įveikti „Pieno žvaigždes“ daugiau negu 2 taškų skirtumu.

„Rūdupio“ vyr. trenerio Virginijaus Šeškaus komentaras

Po rungtynių V. Šekus naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog mačo rezultatu patenkintas daugiau, nei pačiu žaidimu. Nors ir pastarasis sąlyginai buvo neblogas. Pasak „Rūdupio“ stratego, rungtynės parodė, kad komanda ir be Dainiaus Šalengos gali siekti pergalės. Treneris neatmetė galimybės, kad po triuškinančio pralaimėjimo varžovams BBL čempionate, šios rungtynės buvo sunkios ir psichologiškai. V. Šeškus prisipažino, kad ir jis asmeniškai neišvengė klaidų. „Mūsų užduotis – eiti pirmyn, pamiršti pralaimėtas rungtynes ir ruoštis susitikimui su „Šiauliais“ bei įveikti „Pieno žvaigždes“ atsakomąjame mače didesniu negu 2 taškų skirtumu.“

Rungtynių metu komanda vėl prarado Saulių Kuzminską, kuriam atsinaujino trauma.