„Rūdupis“ nokautavo „Lietuvos rytą“ (Papildyta)

Gruodžio 17 d. Prienų sporto arenoje  „Rūdupio“ krepšininkai priėmė „Lietuvos rytą“, kuris iki šių rungtynių LKL čempionate nebuvo patyręs nė vieno pralaimėjimo. Vilniečiams šiose rungtynėse negalėjo padėti Jonas Valančiūnas, „Rūdupiui“ – Saulius Kuzminskas.

Pirmame kėlinyje vyko apylygė kova (7:7,9:9). Po Dainiaus Šalengos ir Simo Buterlevičiaus taiklių metimų prieniškiai įgijo 4 taškų pranašumą (17:13), bet išlaikyti pranašumo jiems nepavyko – pirmas kėlinys pasibaigė taikiai (17:17).
Antrame kėlinyje vilniečiai perėmė iniciatyvą, o tai padaryti jiems padėjo aikštelės šeimininkai, netaikliai mėtę baudas ir dažnai klydę. „Rūdupio“ komandai reikėjo visą laiką vytis varžovus. „Lietuvos rytas“ įgijo 5 taškų pranašumą (27:32), bet „Rūdupiui“ pavyko sumažinti atsilikimą iki vieno taško (31:32).
Kėlinio pabaigą geriau sužaidė vilniečiai – jie po dviejų kėlinių pirmavo 10 taškų (34:44).
Po pertraukos aikštelės šeimininkai užkūrė „Lietuvos rytui“ tikrą pragarą. Trečią kėlinį jie laimėjo 31:15 ir prieš lemiamą kėlinį pirmavo 6 taškais (65:59).
„Rūdupio“ vyr. treneris Virginijus Šeškus po rungtynių pasakė, jog petraukos metu buvo priimti keli svarbūs sprendimai: išleisti į aikštelę Paulių Ivanauską ir neleisti varžovams laisvai žaisti baudos aikštelėje, uždengti „mažiukus“ ir leisti iš toli mesti 4 ir 5 varžovų numeriams. Pasak trenerio, rizika pasiteisino.
P. Ivanauskas turėjo uždengti „Lietuvos ryto“ įžaidėjus, ir šis sprendimas davė rezultatą.
Kaip vilniečiai nesistengė ketvirtame kėlinyje, bet įveikti „Rūdupio“ jiems nepavyko. Tiesa, vienu metu „Lietuvos rytas“ išėjo į priekį (70:71), bet aikštelės šeimininkai atsakė dviem taikliais J. Sinicos ir D. Šalengos tritaškiais, G. Kadžiulio dvitaškiu ir vėl įgijo 5 taškų pranašumą (78:73).
Likus iki kėlinio pabaigoje 4 sek., komandas skyrė vienas taškas (88:87). J. Sinica pataikė du baudos metimus (90:87), varžovų lyderis T. Rice, įmetęs vieną baudą, antrą specialiai prametė, bet „Lietuvos rytui“ atkovoti kamuolio nepavyko. Dramatiškos rungtynės pasibaigė pergalingu „Rūdupio“ šokiu (90:88).
Dauguma portalų lankytojų šią „Rūdupio“ pergalę pavadino sensacija, bet komandos sirgaliai įsitikinę, jog jų komandos pergalė dėsninga.
„Rūdupio“ treneris Mindaugas Arlauskas naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog jis po pergalės jaučiasi taip, kaip kadaise jautėsi po „Žalgirio“ pergalės prieš „Statybą“.