„Rūdupis“ nesugebėjo pasipriešinti grupės lyderiui

Prienų „Rūdupio“ krepšininkai antradienį Kauno sporto halėje žaidė trečiąsias Europos taurės (Eurocup) rungtynes. Lietuvių varžovais buvo Čekijos čempionato lyderė „CEZ Nymburk“ komanda.
Svečiai iš Čekijos buvo laikomi šių rungtynių favoritais.
„Rūdupio“ komandoje savo paskutines šio sezono rungtynes žaidė Povilas Butkevičius, kuris palieka komandą ir, pirminiais duomenimis, persikelia į „Žalgirį“ (?).
Rungtynės prasidėjo „Rūdupio“ komandos klaidomis ir bedante gynyba. Svečiai iš Čekijos iškart išsiveržė į priekį (3:10) ir, jei ne Ado Juškevičiaus aktyvus žaidimas puolime ir taiklūs metimai, Prienų komanda būtų pralaimėjusi rungtynes jau pirmame kėlinyje. Visgi „Rūdupiui“ pavyko situaciją stabilizuoti ir pirmas kėlinys buvo pralaimėtas tik 9 taškų skirtumu(15:24).

Antras kėlinys prasidėjo dviem Justo Sinicos ir Edgaro Želionio taikliais tritaškiais ir komandas teskyrė 3 taškai (24:27). Dar po kelių atakų svečių pranašumas sumažėjo iki dviejų taškų (30:32). Atrodė, kad Prienų komanda turi galimybių persverti rezultatą savo naudai, bet apmaudžios klaidos neleido tą padaryti. Čekijos komanda pasinaudojo aikštelės šeimininkų klaidomis ir po dviejų kėlinių išsaugojo 8 taškų persvarą (44:52).

„Rūdupio“ komandos žaidime pirmoje rungtynių pusėje jautėsi neryžtingumas puolime ir buvo labai prasta gynyba.

Trečiame kėlinyje žaidimas išsilygino, „Rūdupis“ pagerino gynybą ir aikštelės šeimininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki 5 taškų (50:55). Tačiau ne ilgam, nes svečiai dviem taikliais metimais atstatė po dviejų kėlinių turėtą skirtumą (50:59).
Iki kėlinio pabaigos likus 4 min., svečiai padidino pranašumą iki 13 taškų (54:65). Prienų krepšininkai realizavo 5 iš 6 baudų ir sumažino atsilikimą iki 7 taškų (59:66). Po E. Želionio dėjimo iš viršaus aikštelės šeimininkai skirtumą sumažino  iki 5 taškų (61:66). Toks pats taškų skirtumas skyrė komandas ir po trijų kėlinių.

Ketvirto kėlinio pradžioje Čekijos krepšininkai išnaudojo „Rūdupio“ žaidėjų klaidas ir padidino pranašumą iki 14 taškų (65:76). Ir tik tada Prienų komandos strategas Virginijus Šeškus paėmė minutės pertraukėlę. Bet „Rūdupio“ komandos žaidimas streikavo toliau ir varžovai padidino skirtumą iki 17 taškų (68:85). Ir tada vėl iššovė E. Želionis, tritaškį  pataikė D. Šalenga ir komandas teskyrė 10 taškų (75:85). Bet svečiai neleido perimti iniciatyvos ir rungtynes laimėjo  rezultatu 91:79.