„Pagaminta Birštone“: eko-dirbtuvėles, mainų turgelis ir saldūs sūriai

Rugsėjo 29 d. Birštono turizmo informacijos centras minėjo Tarptautinę turizmo dieną, kviesdamas  į  renginį „Pagaminta Birštone“. Panašių renginių Lietuvoje tema buvo Žaliasis turizmas, todėl Birštono TIC  kartu su Alytaus Supermenų komanda ją šventė ekologiškai.

Paskutinįjį rugsėjo šeštadienį organizatoriai birštoniečius ir kurorto svečius pakvietė į renginį, kuris šurmuliavo dviejose erdvėse. Birštono TIC nuo 11 val. buvo atidarytos kūrybinės eko-dirbtuvės, kurioms vadovavo Birštono gimnazijos technologijų ir dailės mokytojai Veda Martinaitienė, Laima Kučiauskienė ir Algis Guobys su savo auklėtiniais. Susirinkusieji į kūrybines dirbtuves galėjo stebėti ir dalyvauti popieriaus iš antrinių žaliavų gamyboje, po to iš jo ruošinių pinti dekoratyvinius indus, taip pat iš plastikinių butelių gaminti vazonus ir mokytis lieti žvakes. Birštono meno mokyklos mokytoja Ingrida Kašubienė kartu su mokiniais iš klevo lapų kūrė gėles, kuriomis apdovanojo eko-dirbtuvėlių dalyvius, vėliau rudeninėmis „rožėmis“ džiugino ir kurorto turistus.

Alytaus Supermenų komanda demonstravo, kaip pasigaminti vokus iš senų žemėlapių ar dovanų maišelių, kurti papuošalus iš trikotažinių marškinėlių, iš skardinių daryti robotus bei žvakides. Dirbtuvėlių dalyviai netgi iš namų atsinešė papildomų skardinėlių, likusių rūšiuojant šiukšles, ir draugiškai sprendė, kaip dar jas galima panaudoti kūrybiškai. Eko-dirbtuvėse buvo palaikoma ir bendravimo ekologija: žmonės džiaugėsi, kad rūšiuoja atliekas, bendradarbiauja ir saugo aplinką. Norinčius daugiau sužinoti apie ekologiją ir kaip ją kūrybiškai panaudoti kasdieniniame gyvenime organizatoriai kvietė į paskaitą tema „Ekologija ir kūrybiškumas“, kurioje praktiškais pavyzdžiais ir idėjomis, kaip perdirbti antrines žaliavas, dalijosi kūrybinės komandos Supermenai narės.

Birštono gimnazijos moksleiviai atsinešė iš papje-maše pagamintą mėlynąjį Birštono banginuką, TIC‘o simbolį, kuris šiame renginyje tapo prekės ženklu. Pavirtęs lipduku, šis ženklas buvo klijuojamas ant ekologiškų produktų, pagamintų vokų, juo ženklinti renginio dalyviai ir Birštono turistai. Kai kurie lipdukų su linksmuoju banginuku gausa dekoravo rūbus ir vaikščiojo kaip gyvoji renginio reklama.

Asmeniškos krautuvėlės direktorė Kristina, panaudodama obuolius ir klevo lapus,  dekoravo rudens gėrybių kompozicija eko-dirbtuvėlių prieigas, išmoningai panaudodama renginio turizmo dienai pranešimą. Kabantys obuoliai simbolizavo tašką ant informacinį centrą žyminčio ir apversto ženklo „i“, supinto iš lapų. Šis rudens gėrybių akcentas traukė renginio dalyvių dėmesį, buvo norinčių fotografuotis su kabančiais virš galvos obuolių sodais.

Birštono jaunimo klubas Turizmo informacijos centro prieigose įgyvendino „Mainų akciją“,  kurioje  renginio dalyviai galėjo tris nereikalingus daiktus mainyti į jiems patikusius. Be to, įgarsino šventės atmosferą, sukūrę improvizuotą muzikinį foną.

Parke veikė eko-turgelis, kuriame buvo prekiaujama birštoniečių pagamintais produktais ir dirbiniais. Akį traukė ant prekystalių išdėlioti saldūs sūriai su riešutais, bičių medus, vaistinės žolelės ir daržovės. „Meno veranda“ siūlė lininius maišelius su banginuko ženklu ir kitus suvenyrus. Puošmenų mėgėjos stabtelėdavo prie stendo su papuošalais, pagamintais iš džiovintų augalų. Turgelyje prekiauta veltiniais karoliais bei segėmis. Meno mokyklos moksleiviai ir tie, kurie dalyvauja suaugusiųjų studijos veikloje, prie kurhauzo, tarp medžių išrikiavo savo tapybos darbus. Rudenio saulės spindulių pašaukti turgelyje ilgokai stoviniavo birštoniečiai ir dviračiais atvykę turistai – kurorto svečiai, maloniai šnekinę prekiautojus ir moksleivius, pardavinėjusius savo kurtus rankdarbius – kiekvienas galėjo įsigyti tai, ko tądien troško širdis.

Renginiu „Pagaminta Birštone“ organizatoriai siekė suburti smulkiuosius verslininkus, paskatinti juos gaminti ir pardavinėti ekologiškas prekes, būdingas šiam kraštui, ir moksleivius, kurie aktyviai įsijungė į eko-verslo pamokas. Taip pat ši šventė buvo skirta atvykusiems, kurie galėjo susipažinti su eko-produkcija ir dalyvauti kūrybos bandymuose, susipažindami su kūrybišku antrinių žaliavų panaudojimu ir teigiamu požiūriu į atliekų rūšiavimą.

Laura Narvidaitė

Nuotraukų autorė Dovilė Adamonytė

Taip pat skaitykite