„Rūdupis“ grįžo į pergalių kelią – „Lietkabelis“ sutriuškintas

Prienų „Rūdupio“ krepšininkai Panevėžyje užtikrintai laimėjo LKL čempionato rungtynes prieš „Lietkabelį“ ir iškovojo 14 pergalę (85:66). Prienų komanda pirmavo visas rungtynes ir varžovai neturėjo jokių vilčių pakeisti situaciją. „Rūdupio“ krepšininkai grįžo į pergalių kelią.

„Rūdupis“ LKL čempionato rungtynes su „Lietkabeliu“ pradėjo  labai susikaupęs. Pirmus taškus pelnė Gintaras Kadžiulis (0:3). Varžovai rezultatą išlygino (3:3). Po Andriaus Mažučio dviejų tritaškių „Rūdupis“ įgijo 4 taškų pranašumą (5:9). Simas Buterlevičius ir Povilas Butkevičius padidino skirtumą iki 8 taškų (5:13). Po Edgaro Želionio dvitaškio „Rūdupis“ pirmavo 10 taškų (7:17). Prienų komanda nemažino apsukų ir po S. Buterlevičiaus ir Artūro Milaknio tritaškių pirmavo 14 taškų skirtumu (9:23). Po pirmo kėlinio Prienų krepšininkai turėjo 15 taškų persvarą (14:29).
Antro kėlinio pradžioje trečią savo tritaškį įmetė A. Mažutis ir „Rūdupis“ pirmavo 18 taškų (14:32). Aikštelės šeimininkai laimėjo trijų minučių atkarpą 10:3 ir sumažino atsilikimą iki 11 taškų (24:35). „Rūdupio“ strategas Virginijus Šeškus suskubo paimti minutės pertraukėlę. Arnas Labuskas pelnė 6 taškus iš eilės ir „Rūdupis“ pirmavo 14 taškų (27:41). „Lietkabelio“ krepšininkai pelnė 4 taškus ir sumažino atsilikimą iki 10 taškų (31:41).  O dar po kelių atakų komandas skyrė tik 6 taškai (35:41). E. Želionis po G.Kadžiulio perdavimo pelnė 2 taškus (35:41). Varžovai atsakė taikliu dvitaškiu (37:43). Iki kėlinio pabaigos likus 4 sek.,  „Rūdupis“ ima minutės pertraukėlę ir šis sprendimas buvo naudingas. E. Želionis pelnė du taškus ir pataikė baudos metimą. Po dviejų kėlinių „Rūdupis“ pirmavo 9 taškų skirtumu (37:46).

Trečio kėlinio pradžioje „Rūdupio“ krepšininkai po S.Buterlevičiaus ir G. Kadžiulio taiklių metimų įgijo 16 taškų pranašumą (39:55). Po Ado Juškevičiaus taiklių metimų Prienų komandos pranašumas padidėjo iki 21 taško (41:62). Kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkai sumažino atsilikimą iki 16 taškų (51:67).

Ketvirto kėlinio pradžioje „Rūdupio“ komanda nemažino apsukų ir, kėliniui įpusėjus, padidino pranašumą iki 23 taškų (56:79). „Lietkabelio“ krepšininkai pelnė iš eilės 7 taškus ir sumažino atsilikimą iki 16 taškų (63:79). Bet „Rūdupio“ krepšininkai nebuvo linkę barstyti įgyto pranašumo ir po A.Labucko ir G. Kadžiulio pelnytų taškų atstatė 22 taškų pranašumą (63:85). Rungtynės laimėtos  19 taškų persvara (66:85).
„Rūdupis“ iškovojo 14 pergalę LKL čempionate ir toliau užtikrintai žengia trečioje vietoje.
Simas Buterlevičius pelnė 17 taškų, po 11 – Andrius Mažutis ir Edgaras Želionis, po 10 – Arnas Labuckas ir Gintaras Kadžiulis.

Virginijus Šeškus (telefonu):

„Šiandien sužaidėm nuo gynybos ir nuo pat rungtynių pradžios presingavome varžovus, nes galėjome sau tai leisti turėdami visus 10 žaidėjų. Pradžia pavyko, Andrius Mažutis savo tritaškiais supainiojo varžovus, o Simo Buterlevičiaus sėkmingas žaidimas puolime suteikė komandai stiprybės.
Antrame kėlinyje buvo nedidelė duobutė, bet sėkmingai sužaista paskutinė ataka įkvėpė, ir antroje rungtynių pusėje komanda sužaidė solidžiai bei pelnytai laimėjo.
Ši pergalė labai svarbi komandai, nes keli iš eilės patirti pralaimėjimai turėjo įtakos žaidėjų psichologijai.