„Rūdupis“ pasirengęs aršesnei konkurencijai

Gelbėkit vaikus

Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ korespondentas

Dviem bronzos medalių komplektais praėjusį sezoną pasipuošęs Prienų „Rūdupis“ naujuosius krepšinio metus pasitinka su ženkliai išaugusiu biudžetu ir laukiamu tarptautiniu debiutu.

Šiemet Prienų ekipa atstovaus Lietuvai Europos taurės varžybose, kuriose varžysis su Senajame žemyne gerai žinomomis komandomis.

Prieniškiai vasarą kaip reikiant pasikeitė. Ryškiausias komandą papildęs krepšininkas – buvęs žalgirietis Dainius Šalenga. Devynis sezonus Eurolygoje žaidęs krepšininkas pretenduoja tapti „Rūdupio“ ekipos lyderiu.

Tarp komandos naujokų – dar vienas šilto ir šalto matęs krepšininkas. 31 metų gynėjas Gintaras Kadžiulis į Lietuvą grįžta po sezono Podgoricos „Buducnost“ komandoje.

Iš pernai metų komandos lieka Gediminas Orelikas, Povilas Butkevičius, Edgaras Želionis, Paulius Ivanauskas.

Greta jų bus Aidas Viskontas, Arminas Urbutis ir Simas Buterlevičius. Komandos vadovai ieško dar 1-2 pajėgių krepšininkų, dar dvi vietas klube užims jaunieji Prienų mokyklos auklėtiniai.

Kurį laiką su „Rūdupiu“ sportavęs Vytas Šulskis bus skolinamas Kėdainių „Nevėžio“ komandai.

– Įvertinant visus vasaros darbus renkantis žaidėjus, ar viskas pavyko kaip tikėjotės, ar galėjo būti geriau? – „BasketNews.lt“ pasiteiravo „Rūdupio“ klubo prezidento Naglio Jaruševičiaus.
– Manau, kad pavyko gerai. Aišku, visada norisi geriau. Tačiau reikia žiūrėti į išleistus pinigus. Gal su aukštais žaidėjais galėjo būti geriau, bet pagal turėtus pinigus ir laikantis politikos, kad komandoje turi būti lietuviai, manau, pavyko gerai.

– Taigi komandoje artėjantį sezoną tikrai nebus legionierių?
– Nebent bus labai blogi dabartinės komandos rezultatai. Jei gyvenimas parodys, kad kažkuri vieta labai silpna, galbūt tada bus ir legionierius.

– Lyderio vaidmuo greičiausiai teks Dainiui Šalengai?
– Be abejo, to tikimės. Bet manau, kad šioje komandoje gali būti ir daugiau lyderių, gali atsiskleisti ir jaunesni žaidėjai. Arba, pavyzdžiui, Kadžiulis, kodėl jis negali būti lyderis?

– Praėjęs sezonas komandai buvo sėkmingiausias istorijoje. Kokius tikslus sau kelsite kitą sezoną?
– Bandysime apginti trečią vietą. Be abejo, tai bus žymiai sunkiau, nes matau, kaip sustiprėjo kitos komandos. „Šiauliai“ ženkliai stipresni, „Neptūnas“ tikrai stipresnis, „Kaunas“ bus pavojingas. Šios trys komandos žymiai stipresnės nei pernai. Labai stipri išlieka Utenos „Juventus“ komanda, Pasvalio „Pieno žvaigždės“ labai stiprūs. Su mumis iš viso bus šešios komandos, kurios, mano manymu, yra lygiavertės ir gali pretenduoti į trečią vietą. O dar kitų negalima pamiršti.

– Debiutuosite Europos taurės varžybose. Ko tikitės iš šio turnyro?
– Tikimės garbingai atstovauti Lietuvai. Tikimės, kad sirgalius pavyks nudžiuginti pergalėmis, o tai šioje taurėje paskutinius kelis metus Lietuvos komandoms nepavykdavo. Aišku, labai daug priklausys nuo burtų, nes ten bus ir labai stiprių komandų, ir vidutinių. Labai svarbu, kokius varžovus gausime. Jeigu tai bus „Žalgirio“ lygio ar stipresnės komandos, tai reikės mąstyti realiai.

– Ar jau visiškai baigta statyti jūsų naujoji arena?
– Arena baigta, liko tik tribūnas ir švieslentę sumontuoti. Švieslentė bus labai greitai, tribūnos bus sumontuotos spalio 1 dieną, o minkštos dalys – atlošai ir sėdimoji dalis – spalio antroje pusėje. Todėl gali tekti dvejas rungtynes sužaisti senojoje arenoje. Iš bėdos galima žaisti ir naujoje arenoje, bet tam, kad padarytume šventę, neskubėsime. Spalio pabaigoje jau viskas bus pabaigta.

– Europos taurės varžybas žaisite šioje arenoje, ar Kauno sporto halėje?
– Tai paaiškės spalio pradžioje. Europos taurėje dar vyks atrankos varžybos, o turnyro burtai bus antroje spalio pusėje. Tada maždaug ir turėtų paaiškėti, kur žaisime.

– Ar komandos biudžetas artėjančiam sezonui, lyginant su pernai, padidėjo?
– Be abejo, ženkliai didesnis. Vien Europos taurės išlaidos yra ganėtinai didelės. Biudžetas sieks apie 1,5 mln. litų, didelę šios sumos dalį sudaro išlaidos taurės varžyboms. Jeigu nedalyvautume taurės varžybose, biudžetas būtų virš milijono litų.

Pernai biudžetas buvo 800 tūkst. litų, čia jau su visomis premijomis. Šiemet jis neišvengiamai didėjo, nes kilo krepšininkų atlyginimai. Tie žaidėjai, kurie išėjo, iš kitų komandų gavo didesnius atlyginimus, kitiems teko mums pakelti, kad išlaikytume. Be to, tokio brangaus žaidėjo kaip Šalenga pernai nebuvo.

– Daugiau lėšų skyrė esami rėmėjai, ar pavyko naujų pritraukti?
– Pavyko naujų. Aišku, pagrindinis rėmėjas lieka „Rūdupis“. Bet tikrai pavyko ir nemažai naujų rėmėjų pritraukti, kurie su Prienais nėra susiję. Akivaizdu, kad trečia vieta padėjo.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti