„Giminė už mylios, o kaimynas už tvoros“ (liaudies patarlė)

Gelbėkit vaikus

Mokyklų tinklo pertvarka liečia visus: vienus švelniau, kitus skausmingiau. Bet žmonės visada randa būdų, kaip pertvarkos laikus išgyventi lengviau, humaniškiau. To siekė ir 2 pagrindinių mokyklų – Kunigiškių ir Balbieriškio – mokytojai ir mokiniai.

Balandžio 19 dieną Balbieriškio pagrindinės mokyklos koridoriuose sušurmuliavo nauji balsai: atvažiavo svečių. Smalsu buvo visiems, tiek Kunigiškių mokyklos mokinukams, tiek ir mūsiškiams. Mokyklos direktorius Stasys Valančius papasakojo apie mokyklą, supažindino su mūsų mokinių, žaidžiančių badmintoną ir žinomų visoje Lietuvoje, laimėjimais. Direktoriaus pavaduotoja parodė įvairias mokyklos erdves, pamokė, kaip galima lavinti fantaziją, žvelgiant pro mokyklos langus. O matyti pro juos daug: pietuose žvilgsnio niekas nestabdo iki Alytaus kaminų, šiaurėje plyti didelė lyguma, atsiremianti į Balbieršgirę, Degsnės maumedyną. O už tos žalios sienos ir mūsų kaimynai – Kunigiškių pagrindinė mokykla.

Pabuvoję mokyklos muziejuje svečiai sugužėjo į sporto salę. Vyko draugiškos smiginio ir krepšinio varžybos. Balbieriškio pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas Rymantas Sidaravičius su savo treniruojamais badmintonininkais svečius supažindino su badmintono žaidimo ypatumais. Abiejų mokyklų kūno kultūros mokytojai ir mokiniai susitarė kartu sportuoti: kunigiškiečiai mokys balbieriškiečius žaisti futbolą, balbieriškiečiai kaimynus – badmintoną.

Gerai gausi giminė, bet dar geriau geras kaimynas už tvoros. Linkime mūsų svečiams sėkmės. Lauksime naujų susitikimų – ir ne tik mus skiriančiame miške grybaujant.

Irena Liutkevičienė,

Balbieriškio pagrindinės mokyklos

direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti